SPELEOMITING SSS 2015

SPELEOMITING SSS 2015

  • Aktualności
  • Posted by: Sławomir Heteniak
  • Czytany 1079 razy

28.03.2015 w Domu Kultury w Svitie na Słowacji, odbył się Spelomiting, zorganizowany przez Słowacką Społeczność Speleologiczną. W spotkaniu uczestniczyli również członkowie ST Zakopane, w składzie: Andrzej Stachoń-Haziak, Sławomir Heteniak, Wojciech Styrczula, Sylwia Solarczyk,  Mariusz „Loczy” Miedziński oraz Paulina Bobak- Miedzińska.

Oprócz bogatej relacji jaskiniowej i historycznej z rejonów Słowacji,  zaprezentowano wiele materiałów z wyjazdów zagranicznych, m.in. do Wenezueli, Rosji, czy Rumunii. Wśród nich znalazły się również prezentacje z udziałem Polskich grotołazów, głównie zorganizowane przez Speleoklub Brzeszcze, któremu to w wyprawie współtowarzyszyli również grotołazi z ST Zakopane i Słowacji.

W przerwach pomiędzy prezentacjami, ożywiał nas dodatkowo fenomenalny zespół country, a dobrze zaopatrzony bufet stał się miejscem wielu spotkań i pozyskiwania nowych znajomości. Dodatkowo przed salą kinową na tablicach, prezentowane były materiały i zdjęcia wykonane w jaskiniach. Oprócz tego, można było nabyć wiele publikacji o tematyce speleologicznej, czy nawet skorzystać ze stoiska ze sprzętem jaskiniowym.

Niewątpliwie Speleomiting skupił wokół siebie tego dnia wielu pasjonatów jaskiniowych i po raz kolejny dał nam okazje, nie tylko do spotkań, wymiany doświadczeń czy osobistych refleksji, ale do motywacji w dalszej działalności górskiej i jaskiniowej, oraz zdobywaniu coraz to nowszych doświadczeń i podejmowaniu kolejnych wyzwań.

opis: Sławomir Heteniak

zdjęcia: Sylwia Solarczyk

 

Facebook
(0 głosów)