Jubileusz: 65 lat Speleoklubu Tatrzańskiego

Jubileusz: 65 lat Speleoklubu Tatrzańskiego

17.12.2016 w siedzibie Dworca Tatrzańskiego PTTK z Zakopanem miały miejsce obchody 65'cio lecia Speleoklubu Tatrzańskiego.
Prelekcje i prezentacje rozpoczynające oficjalną cześć imprezy, poprzedziło kilka słów nowo wybranego Prezesa Mirosława Zielińskiego i chwila ciszy dla uczczenia pamięci nie żyjących już członków klubu. Głos zabrał również Prezes Zarządu Oddziału Tatrzańskiego PTTK Jan Palider.

Prezentacje z ostatnich lat działalność klubu poprowadził Sławomir Heteniak, następnie głos zaprał Apoloniusz Rajwa, którego prelekcja dotyczyła pierwszej Polskiej wyprawy do Gouffre Berger z 1966. Swoimi wspomnieniami z działalność jaskiniowej podzielił się również Kazimierz Szych, m.in. z wizyty w jaskini Krubera- Woronia, gdzie dotarł do suchego dna na -2080, jako najstarszy człowiek na świecie. Głos zabrała także Sylwia Solarczyk która zaprezentowała nam swój film z ostatniej wyprawy do Chin. Filip Filar przedstawił nam działalność prowadzoną w jaskini Śnieżna Studnia, eksplorowaną od lat przez członków naszego klubu.
Swoją obecnością na jubileuszu zaszczycił nas również Władysław Palider, który opowiedział nam o swoich wyjściach eksploracyjnych do jaskini Śnieżnej i Ptasiej Studni.
Nasze spotkanie uświetniła spora ilość gości honorowych, którzy na pamiątkę obchodzonego jubileuszu otrzymali od klubu symboliczne drewniane haki. Również elementem części oficjalnej, było wręczenie blach klubowych nowym członkom klubu, którzy niedawno zdali egzamin na Kartę Taternika Jaskiniowego.Owe blachy otrzymali także w prezencie od klubu członkowie zarządu PTTK; Jan Palider i Marek Nodzński.
W trakcie jubileuszu, nasz kolega Andrzej Stachoń- Haziak, zaprezentował nam film ze swojego wyjazdu autostopem do Rosji, gdzie dotarł aż po Magadan, tym samym przebywając w całości dystans ok.35000km.
I tak nadszedł wreszcie czas na nieoficjalną część jubileuszu. Posiady przy góralskiej muzyce, jedzenie, picie, dyskusje i tańce umilały nam wspólnie spędzone chwile aż do późnych godzin nocnych, a w kilku najtwardszych przypadkach, nawet go godzin porannych.
Wśród zaproszonych gości byli członkowie różnych klubów:
- Speleoklub Warszawski Stowarzyszenie
- Krakowski Klub Taternictwa Jaskiniowego
- Akademicki Klub Grotołazów
- Katowicki Klub Speleologiczny
- Aven Sosnowiec
- Speleoklub Oklusz
- Stowarzyszenie Speleoklub Beskidzki
- TKG Vertical

Z tego miejsca, wszystkim gościom bardzo dziękujemy za liczne przybycie i świetną imprezę. Do zobaczenia na kolejnym jubileuszu!

Zdjęcia: Wojciech Styrczula i Tomasz Mleczek

Facebook
(0 głosów)