Leoganger Steinberge 2017

Leoganger Steinberge 2017

  • Aktualności
  • Posted by: Sylwia Solarczyk
  • Czytany 1048 razy

W terminie 29.07.2017 - 06.08.2017 miałam okazję wziąć udział w wyjeździe ( I turnus) do Lampo.Po założeniu obozu w kotle Nebelsbergkar na wysokości 2300 m n.p.m rozpoczęliśmy działalność jaskiniową.Najpierw sprawdziliśmy stan zalodzenia w jaskiniach,których otwory bądź wstępne partie bywają zakorkowane lodem.Okazało się,że interesujące nas jaskinie są dostępne bez konieczności przebijania się przez śnieg czy lód.Głównym celem eksploracji była (jak i w poprzednich latach) jaskinia CL-3, do której w pierwszym możliwym terminie udaliśmy się na biwak.Eksploracja prowadzona była na głębokości ok -500.
Drugim obiektem,na którym skupiła się uwaga uczestników wyprawy była obiecująco-puszczająca Jaskinia Smocza.Jaskinia ta daje nadzieję na połączenie z systemem Lamprechtsofen.
Kolejny turnus kontynuował działalność w obu wspomnianych jaskiniach.Efektem 20 dniowej działalności było wyeksplorowanie ponad 600 metrów nowych korytarzy.

Uczestnicy I turnusu:

Andrzej Ciszewski-kierownik

Michał Ciszewski,Marcin Czart,Agata Klewar,Henryk Nowacki,Andrzej Porębski,Tomasz Snopkiewicz,Wiesław Wilk,Ewa Wójcik,Sławek Wójciak,Magda Wypych i Sylwia Solarczyk

 

Facebook
(0 głosów)