Jaskinia Kasprowa Niżnia w stylu Retro

Jaskinia Kasprowa Niżnia w stylu Retro

       17.03.2018 miało miejsce wyjątkowe wyjście do Jaskini Kasprowej Niżniej. Wyjątkowe, ponieważ wzięli w nim udział seniorzy Taternictwa Jaskiniowego, którzy to po raz kolejny chcieli poczuć dobrze znany z lat młodości smak jaskini. Głównym motywatorem wyjścia był honorowy członek ST PTTK pana Zbigniew Skuza.
Większość towarzystwa, poruszała się na linach metodami tradycyjnymi (zjazdy w kluczu, podchodzenie z buły), demonstrując przy tym młodemu pokoleniu jak dawniej pokonywało się pionowe trudności w jaskini.
       Niestety, na skutek kilkudniowego ocieplenia i zwiększenia stanu wody, wypełniony bez prześwitu przełaz Złotej Kaczki, uniemożliwił i skutecznie zniechęcił Naszych czerstwych napieraczy do dalszej walki z jaskinią. Po krótkiej przerwie i szeroko rozumianej konsumpcji zapasów, podjęto decyzję o wycofie.
       Po wyjściu z groty i przebraniu w suchą odzież, na zaproszenie organizatora akcji, udaliśmy się do Ratułowa na posiad i popitek u Pana Skuzy, gdzie do późnych godzin nocnych umilaliśmy sobie nawzajem czas wspomnieniami i opowieściami, analizując przy tym kolejną akcję w dorobku uczestników.
      
       W akcji w jaskini Kasprowa Niżnia, udział wzieli:
Zbigninew Skuza, Andrzej Dzioba, Jerzy Czopek, Ryszard Szlamka, Jacek Małolata, Kazimierz Stachura
       Oraz jako wsparcie (ST PTTK):
Mariusz "Loczy" Miedziński, Michał Zmarz, Sławomir Heteniak i Maria Dziedzina
       Dodatkowo, w wyjściu uczestniczyli goście z Ukrainy:
Andrey Polypiuk i Aelita Krasnohorska (klub Atlantyda)

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w tej wyjątkowej akcji.
Do zobaczenia następnym razem w jaskini!

Zdjęcia: Loczy
Facebook
(0 głosów)